بهترین بیزینس کوچ‌های حرفه‌ای دنیا | سید سعید حسینی

در حوزهٔ کوچینگ حرفه‌ای، مشاوران و مربیان با مهارت و تجربیات خاص خودشان، افراد و سازمان‌ها را در دستیابی به اهدافشان راهنمایی می‌کنند. این همگام‌سازی میان کوچ و مشاور به وسیلهٔ مهارت شنیداری، مهارت پرسشگری، تشویق و بازخورد، به فرد یا تیم کمک می‌کند تا پتانسیل خود را بیشتر بشناسند و از طریق یادگیری و تلاش‌های مداوم، به بهترین شکل ممکن در مسیر راهیابی به اهدافشان قرار گیرند. کوچ‌های حرفه‌ای و معتبر معمولا دارای مدارک حرفه‌ای همچون ICF، EMCC و CCE نیز می‌باشند. کار با یک کوچ حرفه‌ای مزایای بیشماری دارد. برخی از این مزایا عبارتند از: توسعهٔ مهارت‌ها، افزایش کارایی و بهره‌وری، تعیین اهداف و رسیدن به آن‌ها، ارتقای تعاملات اجتماعی، افزایش اعتماد به نفس، ایجاد انگیزه، توسعهٔ فردی و رشد شخصی.

در ادامه به معرفی برخی از بهترین کوچ‌های حرفه‌ای در سطح جهان می‌پردازیم:

گردنت کاردون

گرنت کاردون

گردنت کاردون کوچ، کارآفرین، سخنران انگیزشی و نویسندهٔ آمریکایی است که در ۲۱ می ۱۹۵۸ دیده به جهان گشوده است. او کتاب‌های پرفروشی در زمینهٔ کسب‌وکار و موفقیت نوشته است. از معروف‌ترین کتاب‌های او می‌توان به The 10x Rule (قانون ۱۰ برابر)، Be Obsessed Or Be Average  (خاص‌بودن یا معمولی‌ماندن) و Ways To Stay 100 Motivated (۱۰۰ راه برای باانگیزه‌بودن) اشاره کرد. به گزارش سایت نیویورک تایمز کتاب‌های کاردون در زمرهٔ کتاب‌های پرفروش قرار می‌گیرد. او در حوزهٔ کوچینگ فردی و توسعهٔ سازمانی فعالیت دارد. همچنین او به عنوان کوچ فروش، در حوزهٔ مشاورهٔ املاک و مستغلات نیز مشغول به کار است.

گردنت کاردون در سال ۲۰۱۶ به عنوان مدیر کسب‌وکار برتر جهان شناخته شده و در سال ۲۰۱۷ از طرف مجلهٔ فوربس تحت عنوان بازاریاب درجهٔ یک برگزیده شده است.

مارشال گلداسمیت

مارشال گلداسمیت

دکتر مارشال گلداسمیت، از کوچ‌های مشهور جهان در زمینهٔ رهبری است. او در سال ۲۰۱۰ از دانشکدهٔ مدیریت اندرسون UCLA، به عنوان یکی از ۱۰۰ فارغ‌التحصیل برجسته در تاریخ ۷۵ سالهٔ این دانشکده، فارغ‌التحصیل شده است.  وی از سال ۱۹۷۶تا ۱۹۸۰، استادیار دانشکدهٔ بازرگانی دانشگاه لویولا مریمونت بود. او در گروه مارشال گلداسمیت که یک گروه کوچینگ اجرایی بود، فعالیت کرده و با مدیر عاملان بیش از ۲۰۰ شرکت در زمینهٔ کوچینگ همکاری کرده است. گلداسمیت در سال گذشته در مراسم دوسالانهٔ 50 Thinkers که توسط مجلهٔ Harvard Business Review  برگزار شده، به عنوان متفکر شمارهٔ‌ یک رهبری و متفکر شمارهٔ هفت تجارت در جهان شناخته شده است. او همچنین برندهٔ افتتاحیهٔ جایزهٔ مادام‌العمر رهبری، توسط مؤسسهٔ کوچینگ هاروارد انتخاب شده است. گلداسمیت نویسندهٔ ۴۱ کتاب است که نزدیک به ۲.۵ میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رفته، به ۳۲ زبان دنیا ترجمه شده و در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های وبسایت آمازون قرار گرفته است.

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز

آنتونی رابینز نویسنده، سخنران، کوچ و بازیگر آمریکایی است که در ۲۹ فوریهٔ ۱۹۶۰ در کالیفرنیا به دنیا آمده است. بیشترین شهرت او در ایران به خاطر سلسله کتاب‌هایش در مورد موفقیت است. کتاب‌هایی همچون Unlimited power  (قدرت نامحدود) و Awaken the giant within…  (به سوی کامیابی). او یکی از مشهورترین کوچ‌های جهان است که به عنوان کوچ توسعهٔ شخصی و حرفه‌ای، در زمینه‌های روابط،‌ موفقیت، رهبری و مدیریت فعالیت می‌کند. او بنیانگذار و رئیس هیئت مدیرهٔ بنیاد آنتونی رابینز است که در سال ۱۹۹۱ به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای تأسیس شده است. او در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی فراوانی شرکت داشته و یکی از سخنرانان انگیزشی معروف در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان است.

جی آبراهام

جی آبراهام

جی آبراهام نویسنده و مدرس مشهور آمریکایی در حوزهٔ بازاریابی و از بزرگترین مغزهای کسب‌وکار مدیریتی در دورهٔ معاصر است. . وی به توانایی در افزایش درآمد کسب‌وکار شهرت دارد. آبراهام بنیانگذار و مدیرعامل یک شرکت مشاورهٔ بازاریابی برای مشاغل است و کتاب‌هایی در زمینهٔ استراتژی‌های اقتصادی تألیف کرده است.

رابین شارما

رابین شارما

رابین شارما نویسنده و سخنران انگیزشی اهل کانادا است. او به عنوان یکی از بهترین کوچ‌های دنیا، شرکت آموزشی Sharma Leadership International را تأسیس کرده است و کتاب‌های پرفروش بسیاری نوشته است. مراجعه‌کنندگان او در حال حاضر از برترین سازمان‌ها و تیم‌ها در سطح جهانی هستند. شرکت‌ها و سازمان‌هایی چون ناسا، مایکروسافت، نایک، جنرال الکتریک، فدرال اکسپرس، اچ‌پی، استارباکس و…، همه و همه از خدمات او در زمینهٔ کوچینگ بهره برده‌اند.

ساوراب کاوشیک

ساوراب کاوشیک

ساوراب کاوشیک از موفق‌ترین کوچ‌های کسب‌وکار هندی است. او از طرف مجلهٔ فوربس به عنوان یکی از ۵۰۰ کارآفرین برتر جهان معرفی شده است. او همچنین در زمینهٔ کوچینگ زندگی فعالیت می‌کند. او در سال ۲۰۰۱ برندهٔ جایزهٔ جهانی جمعیت، در زمینه‌های آموزش جمعیت، کنترل و آگاهی شده است. او فارغ‌التحصیل دانشگاه هاروارد است. کاوشیک عضو دائمی شبکهٔ ملی توسعهٔ منابع انسانی نیز می‌باشد. (https://in.linkedin.com/in/saurabhkaushikx)

جان متون

جان متون

جان متون یکی از بهترین کوچ‌های کسب‌وکار در سطح جهانی است. او کوچ برخی از مطرح‌ترین کارآفرینان دنیا، از جمله بیل گیتس و استیو جابز(بنیانگذار شرکت اپل) بوده است. رویکرد مربیگری منحصر به فرد او با نام “The 4 As” شهرت جهانی دارد. او از سال ۲۰۱۷ بیش از ۴۵۰ نفر از مربیان اجرایی جهانی از ۵۲ کشور دنیا را راهنمایی کرده است. او مجموعا ده کتاب پرفروش دارد و کتاب «رهبری استعداد و رهبری هوشمند؛ آنچه باید بدانید تا از تمام توان خود استفاده کنید» نیز نوشتهٔ اوست. او به عنوان مرجع شمارهٔ ۱ در زمینهٔ رهبری هوشمند، مربی برتر اجرایی جهان، مربی مربیان(Coach Of Coaches) و یکی از سخنرانان برتر رهبری جهان شناخته می‌شود.  (https://johnmattone.com/)

مارک سی تامپسون

مارک سی تامپسون

مارک تامپسون کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی است که در ژوئیهٔ سال ۱۹۵۷ در بریتانیا متولد شد. او از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ در بی‌بی‌سی به عنوان مدیرکل فعالیت داشته و در حال حاضر نیز مدیرعامل اجرایی شرکت نیویورک تایمز است. تامپسون استاد دانشگاه استنفورد در سیلیکون‌ولی و نویسندهٔ کتاب‌هایی چون «موفقیت تا آخر عمر» و «اکنون یک تجارت بزرگ بساز» است. او سابقهٔ کوچ شرکت‌های بزرگی همچون آمازون، اینتل، گوگل و پینترست را در کارنامهٔ کاری خود دارد.

اندرو عزیز

اندرو عزیز

اندرو عزیز تریدر، سرمایه‌گذار، عضو رسمی شورای تجارت فوربس و نویسندهٔ پرفروش کانادایی است. او از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ به عنوان یکی از ۱۰۰ نویسندهٔ برتر در ردهٔ کسب‌وکار و امور مالی آمازون قرار گرفته است. کتاب‌های او در زمینهٔ امور مالی و تجارت تاکنون به ۱۰ زبان مختلف منتشر شده است. اندرو عزیز در سال ۲۰۱۶، سایت Bear Bull Traders را راه‌اندازی کرد. این سایت یک جامعهٔ آنلاین از معامله‌گران مستقل است که به اعضای خود برنامهٔ یادگیری کاملی برای پیمودن مراحل مختلف فرآیند معاملاتی ارائه می‌کند. در سال ۲۰۲۱، Investopedia (بزرگترین دانشنامهٔ سرمایه‌گذاری و وبسایت آموزش امور مالی در جهان)، وبسایت اندرو عزیز را به عنوان «بهترین دورهٔ معاملات روزانه در طول سال» معرفی کرد.  (https://www.amazon.com/stores/Andrew-Aziz/author/B01JAQ5R66?ref=ap_rdr&store_ref=ap_rdr&isDramIntegrated=true&shoppingPortalEnabled=true)

پیتر بروک

پیتر بروک یکی از تأثیرگذارترین افراد در زمینهٔ کوچینگ و یکی از بزرگترین نویسندگان و مشاوران این حوزه شناخته می‌شود. حوزهٔ فعالیت او بیشتر بر توسعهٔ فردی، عملکرد سازمانی و رهبری متمرکز است. او همچنین صاحب کتاب‌های بسیاری در زمینهٔ کوچینگ است که از این میان می‌توان به کتاب Coaching for performance اشاره کرد. این کتاب جزو پروفروش‌ترین کتاب‌های حوزهٔ مدیریت و کوچینگ شناخته می‌شود.

 

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *