معرفی 12 اپلیکیشن برتر مدیریت زمان

مقدمه

مدیریت زمان از پرچالش‌ترین مهارت‌هایی است که هر انسانی باید بتواند آن را آموزش ببیند تا بهترین کارایی را در طول زمان داشته باشد. یکی از بهترین روش‌هایی که به افراد کمک می‌کند تا بتوانند زمانشان را مدیریت کنند، استفاده از اپلیکیشن‌های مدیریت زمان است. استفاده از این نوع اپلیکیشن‌ها مزایای متعددی برای کاربران دارد که در این مقاله به معرفی بهترین اپ‌‌های مدیریت زمان پرداخته‌ایم، تا پایان با ما همراه باشید و تجربیات خود را از استفاده از این اپلیکیشن‌ها با ما به اشتراک بگذارید.
بهترین برنامه های مدیریت زمان

1.مدیریت زمان با Microsoft To Do

Microsoft To Do یک برنامه رایگان مدیریت وظایف است که توسط مایکروسافت ارائه شده است. این برنامه به شما کمک می‌کند تا وظایف خود را به‌صورت لیست‌های مختلف پروژه، تسک و گام تقسیم‌بندی و سازماندهی کنید، برای آنها ددلاین تعریف کنید و یا وظایف خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. این اپلیکیشن مایکروسافت را می‌توانید هم‌زمان در وب، تلفن همراه (ios و android) و دسکتاپ خود اجرا کنید و همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن Microsoft To Do

2.Things 3، مدیریت زمان برای کاربران macOS و iOS

Things 3 یک برنامه محبوب برای مدیریت وظایف است که به شما کمک می‌کند تا وظایف خود را مدیریت کنید و به اهدافتان برسید. رابط کاربری ساده این نرم‌افزار استفاده از آن را آسان می‌کند؛ به شما کمک می‌کند تا بدون حواس‌پرتی بر روی وظایف خود تمرکز کنید؛ وظایف، لیست‌ها و پروژه‌ها را ایجاد کنید؛ برای وظایف خود یادآوری تنظیم کنید تا آنها را فراموش نکنید. البته Things 3 یک برنامه پولی است، اما نسخه رایگان آن برای 14 روز ارائه شده است که در صورت رضایت از این برنامه می‌توانید هزینه موردنظر را پرداخت کنید.

اپلیکیشن Things 3

3.مدیریت کارها با اپلیکیشن OmniFocus

OmniFocus یک برنامه قدرتمند و انعطاف‌پذیر برای مدیریت وظایف است که برای macOS، iOS و iPadOS طراحی شده است. این برنامه به شما کمک می‌کند تا وظایف خود را به طور موثر و کارآمد مدیریت کنید و به اهدافتان برسید.

اپلیکیشن Omnifocus

4.بهره‌وری را با Notion افزایش دهید!

نوشن بهترین نرم‌افزار در حوزه یادداشت‌برداری، برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌ها است و از طریق macOS، iOS، Windows و Android قابل‌دسترسی است و می‌توانید پروژه‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. یکی از ویژگی‌های خوب این اپلیکیشن، آپشن تاریخچه است؛ درصورتی‌که ندانسته تسکی را حذف کردید، از طریق ویرایش تاریخچه می‌توانید تغییرات را باز گردانید.

اپلیکیشن مدیریت زمان Notion

5.مدیریت پروژه را با  Trello پیش ببرید!

شاید بتوانیم به‌جرئت بگوییم که ترلو بهترین نرم‌افزار مدیریت زمان و پروژه است که توانسته خدمت بزرگی را به کارهای تیمی ارائه دهد. این نرم‌افزار مدیریت زمان پروژه‌ها را به 3 دسته “انجام می‌شود”، “در حال انجام” و “انجام‌‌شده” تقسیم می‌کند. این نرم‌افزار به‌صورت کاملا رایگان از طریق وب، دسکتاپ و موبایل در اختیار کاربران قرار می‌‌گیرد.

اپلیکیشن Trello

6.مدیریت زمان و پروژه‌ها را به  Asana بسپارید.

آسانا یک برنامه قدرتمند برای مدیریت پروژه و وظایف است که به تیم‌ها کمک می‌کند تا کارها را سازماندهی کنند، وظایف را به اشتراک بگذارند و پیشرفت امور را پیگیری کنند. این برنامه رابط کاربری بسیار آسانی دارد، به کاربران امکان می‌دهد تا وظایف را به‌صورت لیست، تقویم یا تخته Kanban مشاهده کنند و بر روی مک، موبایل اندروید، IOS، Cloud، SaaS، Web  و ویندوز مستقر است.

اپلیکیشن Asana

7.کنترل زمان را با ClickUp در دست بگیر!

برنامه کلیک آپ به کمک همه کاربرانی آمده است که به زمان خود ارزش قائل هستند و به‌دنبال یک روش برای استفاده بهینه از زمان هستند. هرکسی که به دنبال یک برنامه قدرتمند و همه‌کاره برای مدیریت وظایف و پروژه‌ها است، می‌تواند ClickUp را انتخاب کند. برای استفاده از این برنامه کاربردی می‌توانید وارد سایت رسمی آن شوید، نرم‌افزار را دانلود کنید و یا از برنامه تحت وب آن استفاده کنید.

اپلیکیشن Click Up

8.بیشترین بهره‌وری در کوتاه‌ترین زمان با Monday.com

اگر شما هم زمان را بزرگ‌ترین سرمایه خود می‌دانید و برای شما مهم است که سروسامانی به پروژه‌های خود بدهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حدود 8 یورو بابت مدیریت زمان خود صرف کنید و جز کاربران  Monday.com بشوید، وظایف و پروژه‌های خود را در ماندی یادداشت کنید تا از فراموش کردن آنها جلوگیری کنید.

اپلیکیشن و سایت Monday.com

9.Harvest را به اپلیکیشن‌های گوشی خود اضافه کنید.

اگر مشغله کاری شما بسیار زیاد است، در پایان روز، قبل از خواب، درگیر این افکار هستید که در روز به انجام چه اموری پرداختید و کدام وظایف شما هنوز ناتمام مانده است، کافی است هاروست را دانلود کنید و گزارش کارهای خود را در آنجا یادداشت کنید تا برای پیگیری پیشرفت خود، ارائه صورت‌حساب مشتریان و یا بهبود مدیریت زمان خود از آن بهره‌مند شوید.

10.Google Calendar نجات‌دهنده قرار ملاقات‌های شما

 حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که قرارهای مهم کاری خودتان را که مدت‌ها پیش آن را هماهنگ کرده بودید، فراموش کنید؛ ممکن است آینده شغلی و برندینگ شخصی شما به‌خاطر این حواس‌پرتی‌ها به خطر بیافتد، تنها راهکار پیشروی شما استخدام یک منشی است که کارهای شما را از شب قبل به شما یادآوری کند، اما لازم نیست بابت استخدام این منشی هزینه زیادی پرداخت کنید، کافی است گوگل کلندر را دانلود کنید و کارهایی را که در روز مشخص قرار است انجام شوند را یادداشت کنید.

اپلیکیشن Google Calender

11.زمان‌بندی جلسات با Outlook Calendar

اگر شما مدیر یک سازمان هستید و برای تعیین زمان جلسات نیاز دارید در جریان زمان‌های خالی همه کارمندان قرار بگیرید، بهتر است کل سازمان شما از Outlook Calendar استفاده کنند؛ تایم جلسات و تحویل پروژه خود را مشخص کنند تا همگام‌سازی جلسات با حداقل تداخلات صورت بگیرد.

اپلیکیشن Outlook Calender

12.از تلف‌شدن زمان با Freedom جلوگیری کنید.

اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که تا وارد موتورهای جستجو برای انجام کاری می‌شوید، به‌سرعت از کار اصلی خود دور و جذب تبلیغات می‌شوید و وقتی به خود می‌آیید می‌بینید چندین ساعت است که بدون هدف در سایت‌های مختلف به تلف کردن زمان خود پرداخته‌اید، درنگ نکنید و همین‌الان Freedom را دانلود کنید. Freedom یک ابزار ارزشمند برای مدیریت زمان، افزایش تمرکز و ارتقای سلامت دیجیتال است که وب‌سایت‌ها و برنامه‌های مزاحم را مسدود می‌کند.

چرا از برنامه_های مدیریت زمان استفاده کنیم؟

چرا از برنامه‌های مدیریت زمان استفاده کنیم؟

با استفاده از اپ‌های مدیریت زمان می‌توانید از زمان به طور مؤثرتری استفاده کنید و در مدت‌زمان کوتاه‌تر، کارهای بیشتری را به انجام برسانید. نظم و برنامه‌ریزی حاصل از استفاده از این اپ‌ها، اضطراب و نگرانی ناشی از انباشت وظایف و فراموشی مهلت انجام پروژه را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

نوشته های اخیر

سعید حسینی فرد به عنوان کوچ به دیگران کمک می‌کند تا اهداف خود را در زندگی و مسیر شغلی خود از طریق شناسایی نقاط قوت و ضعف، محقق کنند. در نتیجه، کوچینگ مدیران کسب‌وکار یک فرایند آموزشی و مشاوره‌ای است که در آن یک کوچ متخصص، به مدیر کمک می‌کند تا عملکرد خود را در محل کار بهبود بخشد. جهت دریافت وقت مشاوره، شماره تماس خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *